COMCAS, s.r.o.

Mobilné monitorovacie a diagnostické zariadenie
DiaMo Kiosk je nový koncept diagnostického a monitorovacieho riešenia s komfortnou 19 palcovou dotykovou obrazovkou a podpisovou plochou (pre snímanie biometrického podpisu), ktorá vám prináša jedinečné možnosti pre zlepšenie a zefektívnenie výrobných procesov. Tento koncept je navrhnutý pre výrobné prevádzky z rôznych oblastí priemyslu: strojársky, papierenský, gumárenský, elektrotechnický, chemický priemysel, výroba plastov a podobne.
Priestranná pracovná plocha s dotykovým ovládaním
Priestranná pracovná plocha s dotykovým ovládaním
Obrazovka DiaMa poskytuje pohodlie pri prehliadaní a editovaní dokumentov (napr. výrobnej a technickej dokumentácie), zoomovanie (zabudnuté okuliare), vďaka čomu má zamestnanec dokument plne pod kontrolou. Všetky súvisiace informácie môžu byť zobrazené na jednej obrazovke.
Jednoduchá identifikácia a overenie zamestnanca
Jednoduchá identifikácia a overenie zamestnanca
DiaMo umožňuje ľahkú identifikáciu zamestnanca cez integrovanú čítačku čipových alebo bezkontaktných kariet. Načítané dáta sú automaticky použité pre vypĺňanie dokumentov. Ušetríte tak množstvo času a tiež zamedzíte prípadným chybám z prepisovania údajov zamestnanca.
Bezpečný podpis priamo do dokumentu
Bezpečný podpis priamo do dokumentu
Špeciálna kombinácia povrchu dotykovej obrazovky umožňuje zamestnancovi vidieť svoj podpis v podpisovanom dokumente pred a po jeho uzamknutí. Biometrický (digitalizovaný vlastnoručný) podpis je pre každého človeka jedinečný a pri kľúčových operáciách mimoriadne zvyšuje bezpečnosť, pretože možnosť sfalšovania podpisu je takmer nulová.
Signalizácia vytlačených dokumentov
Signalizácia vytlačených dokumentov
Všetky potrebné dokumenty môže zamestnanec tlačiť iba vtedy, ak sú skutočne potrebné. Stačí zvoliť, či chcete dokument vytlačiť alebo ho odoslať na svoj email. Ušetríte tak nielen náklady na tlač, ale chránite tiež životné prostredie.
Zariadenie má zabudovaný senzor vytlačených dokumentov. Zelené svetlo informuje, že dokumenty boli vytlačené, takže neostatnú zabudnuté v tlačiarni. Táto funkcia je praktická hlavne pri tlači diskrétnych dokumentov s citlivými údajmi. Vzdialená správa stavu tlačiarne výrazne zjednodušuje jej údržbu a optimalizuje potrebné zásahy – včasnú výmenu tonera alebo doplnenie papiera.
Absolútne tichá prevádzka
Absolútne tichá prevádzka
Unikátnou vlastnosťou DiaMa je jeho pasívny systém chladenia bez rotujúcich alebo pohyblivých častí. Prevádzka zariadenia je tak skutočne tichá.
Široké možnosti prispôsobenia
Široké možnosti prispôsobenia
Vaše DiaMo môže byť presne také, aká je vaša spoločnosť. Zabezpečíme jeho kompletné prispôsobenie tak, aby vyhovoval vašim potrebám – farebná modifikácia, počet a typ portov, logá a oveľa viac.
“Zelené“ riešenie
“Zelené“ riešenie
Zásady ochrany životného prostredia sú súčasťou technologickej praxe pri výrobe našich produktov. Rovnako ako všetky naše produkty aj DiaMo bol vyrobený v súlade s požiadavkami Európskej únie pre bezolovnatú výrobu. Použitý procesor Intel Celeron je veľmi úsporný. Celková spotreba zariadenia je menšia ako 25 W. V porovnaní s tradičným počítačom je spotreba viac než desaťkrát nižšia.
Pripravený pre vaše budúce potreby
Pripravený pre vaše budúce potreby
Výkon zariadenia vás neobmedzí pri používaní viacerých aplikácií súčasne (výrobná aplikácia, webový prehliadač). Vďaka tomu vám toto riešenie dáva vysokú perspektívu pre budúce nároky na zariadenie. Srdcom Infokiosku je moderný, výkonný a energeticky úsporný procesor Intel, ktorý ponúka skutočne vysoký výkon pre viaceré súčasne prebiehajúce aplikácie.


Flexibilita v pripojení
Flexibilita v pripojení
DIaMo má širokú škálu možností pre pripojenie príslušenstva a externých zariadení. Tie môžu byť pripojené priamo k zariadeniu prostredníctvom skrytých portov.

Procesor
Quad Core Intel Celeron J1900 1.99 GHz 
RAM
Quad Core DDR3L, 2 GB (4 GB / 8 GB voliteľné)  
LAN
Quad Core 2x 
USB
Quad Core 2x USB 2.0 + 1x USB 3.0 
ARCHITEKTÚRA OS
Quad Core 32/64 bit  
SPOTREBA ENERGIE
Quad Core 25 W
PODPISOVÁ CHARAKTERISTIKA
LPI 2540 
OSTATNÉ
HDD 500 GB  
SSD 64 GB / 120 GB (voliteľné) 
WiFi, Bluetooth 802.11 b/g/n, BT 4.0 (voliteľné)  
VGA 1x (voliteľné)  
HDMI 1x (voliteľné)  
RS-232 2 - 3 (voliteľné)  
Audio Out áno (voliteľné) 
Technológia elektromagnetická rezonancia 
Uhlopriečka 19" TFT s LED podsvietením 
Úrovne tlaku bez batérie 
Rozlíšenie 1440 x 900 px
Pomer strán 16:10  
Typ touch panelu kapacitný (10-prstový multitouch) 
Pero 1024 
Čítačka čipových kariet Omnikey 3121 (EMV štandard) 
Bezkontaktná čítačka Omnikey 5021 CL (EMV štandard)  
Mikrofón áno (voliteľné) 
Kamera áno (voliteľné) 
Zdroj napájania 12 V / 230 V  
Chladenie pasívne, bezventilátorové  
Relatívna vlhkosť max. vlhkosť 80 % pri teplote 35°C a menej  
Prevádzková teplota 0 až +40°C  
Trieda ochrany IP65 (celé zariadenie), dotykový panel odolný voči poškriabaniu, antibakteriálny náter (voliteľný)  
Kompatibilita s OS Windows 7/8